SKBB w Warszawie

Sulęcińscy zawodnicy wraz z trenerami kadry województwa lubuskiego wzięli udział w Warszawskim Otwartym Festiwalu Badmintona! Dziewięcioro badmintonistów wystartowało w Otwartym Grand Prix Juniorów i Młodzików, a także w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych 😊

Do odbioru medali brakowało niewiele, Sporo zawodników Sulęcińskiego Klubu Badmintona „Badminton4all“ swoje zmagania zakończyło na etapie ćwierćfinałowym.

.

🔹 Największy sukces SKBBadminton4all na tym turnieju należy do Mikołaja KULIŃSKIEGO, który wraz z Dawidem Wylęgą (UKS Tornado Donaborów) zdobył SREBRNY MEDAL w grze podwójnej chłopców U13 🥈🥳

🔹 Natomiast w grze podwójnej chłopców U17 Mikołaj DARMOGRAJ z Kajetanem Kujawczykiem (KS Badminton School Gdynia Szkoła Badmintona) otarli się o brązowy medal. Zajęli 4 miejsce w tej kategorii🍀🥳

🔹 Mikołaj KULIŃSKI w grze pojedynczej chłopców U13 po dwóch trzysetowych meczach ( 21-16, 19-21, 19-21 oraz 12:21, 21:12, 18:21) zajął miejsce 9-16

🔹 Miejsce 5-8 w grze podwójnej dziewcząt U15 po zaciętym, trzysetowym meczu (16:21, 12:16, 11:21) zajęły Hanna KOCHAŃSKA i Natalia BANASIAK

🔹 W singlu dziewcząt U15 ponownie miejsce 5-8 zajęła Hanna KOCHAŃSKA (ćwierćfinał 21:12, 12:21, 14:21), Natalia BANASIAK zajęła miejsce 9-16. Natomiast Blanka KONOPSKA swoją grę zakończyła w fazie grupowej

🔹 W grze pojedynczej chłopców U19 Karol CHOJNACKI szedł jak burza, aż w ćwierćfinale musiał uznać wyższość przeciwnika, zajmując miejsce 5-8

🔹 Krzysztof KISIELEWICZ oraz Wiktor IGNATOWICZ zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej U15 walczyli do samego końca w meczach trzysetowych i często na przewagi

🔹 Waldek WÓJTOWICZ po trzysetowym pojedynku (13:21, 21:18, 15:21) w grze pojedynczej chłopców U15 zajął miejsce 16-32

🔹 W grze mieszanej U15 Blance KONOPSKIEJ oraz Waldemarowi WÓJTOWICZOWI udało się w fazie grupowej wygrać pierwszy mecz (21:13, 21:11)

🔹 Mikołaj DARMOGRAJ w grze pojedynczej chłopców U17 bezproblemowo dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ przeciwnikowi z Kobierzyc, zajmując miejsce 5-8

To był emocjonujący turniej, z którego wynosimy ogromne lekcje! 🏸 Naszym zawodnikom gratulujemy przede wszystkim wytrzymałości i zawziętości, co udowadniają te długie i często trzysetowe mecze.